RSS
    

Hlavná navigácia:

Preskočiť hlavnú navigáciu

Centrálna licenčná zmluva na služby súvisiace s licenciami softvérových produktov SAP

Softvérové licencie SAP sa v slovenskej verejnej správe používajú od roku 1998. Odvtedy sa stali významnou súčasťou informačnej infraštruktúry verejnej správy najmä v oblasti ekonomických, logistických a manažérskych informačných systémov.

Medzi najvýznamnejšie projekty zrealizované a prevádzkované za uvedené obdobie patria:

  • Štátna pokladnica,
  • Jednotné účtovníctvo štátu,
  • Informačný systém Poľnohospodárskej platobnej agentúry,
  • projekty ekonomických a logistických informačných systémov v rezortoch Ministerstva obrany Slovenskej republiky, Ministerstva financií Slovenskej republiky, Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky Ministerstva životného prostredia a Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny.


V rámci mapovania používania licencií SAP v štátnej správe, vykonalo Ministerstvo financií Slovenskej republiky inventarizáciu uvedených licencií. V máji 2011 oslovilo MF SR listom ministerstvá a ostatné ústredné orgány štátnej správy, v ktorom ich požiadalo o vyplnenie počtov produktov podľa zaslaného zoznamu s termínmi nákupov licencií SAP na dané produkty. Zároveň boli oslovené subjekty požiadané o doplnenie údajov o plánovaných nákupoch na najbližšie tri roky.

Cieľom Ministerstva financií Slovenskej republiky bolo prostredníctvom centrálnej licenčnej zmluvy dosiahnuť viacero výhod, ktoré pri samostatne uzatváraných zmluvách jednotlivé rezorty nemôžu získať. Jedná sa najmä o výraznejšie cenové zľavy, výhodu transferu a flexibility softvérových licencií a koordinácia požiadaviek na softvérové licencie. Centrálna licenčná zmluva na služby súvisiace s licenciami softvérových produktov SAP je ďalším krokom Ministerstva financií Slovenskej republiky v systémovom prístupe štátu pri nákupe licencií a ich obnove.

pdf Zmluva_SAP (848 kB)


Publikované: 27.05.2016 / Daniela Loffayová
Po Ut St Š Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Wifi pre teba

Merač internetu (vrátane aplikácie Mobiltest pre Android cez Google Play Store, pre iOS cez Apple Store)

Porovnávač cien internetu

Centrálny metainformačný systém verejnej správy

Anketa
V rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra 2014-2020 bude MFSR zodpovedným orgánom za plnenie cieľov jeho prioritnej osi 7 Informačná spoločnosť. Ktorý z nasledujúcich vybraných cieľov prioritnej osi 7 považujete vy osobne za najdôležitejší?

Rozširovanie vládneho cloudu
83339
Rozvoj elektronických služieb pre občanov a podnikateľov
100428
Pokrytie všetkých domácností širokopásmovým internetom s rýchlosťou min. 30Mbit/s
60764
Zvyšovanie dostupnosti údajov verejnej správy prostredníctvom otvorených dát
22653
Podpora prebiehajúcej reformy verejnej správy prostriedkami IKT (informačno-komunikačné technológie)
87373
 
Staršie ankety
Pridať do obľúbených | Správca obsahu (ÚPVII) | Technická podpora (Datacentrum) | Právne informácie | RSS | Mapa stránok | Vyhlásenie o prístupnosti
© 2009 Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Začiatok stránky